Standart Balon Uçuşu

Kapadokya, dünyada sıcak hava balonlarıyla uçmak için en iyi yerlerden biri olarak biliniyor. Balonların, her biri kendine özgü kaya oluşumları, renkleri ve özellikleri olan etkileyici vadiler boyunca, meyve bahçeleri ve üzüm bağları içine, peri bacaları, güvercin evleri ve bahçeler arasında yavaşça akmasını sağlar. Nefes kesen uçurumların üzerinde, bölgenin nefes kesen manzaraları içinde yüzer. Güneş doğmadan önce sizleri Lüx araçlar ile otelimizden alan profesyonel ekip, Sizleri balon bilgilendirme ofisine bırakıyor. Sizler uçuş öncesi atıştırmalıkların tadına bakarken, balonlar uçuş öncesi hazırlıklarını tamamlıyor. Daha sonra uçuş alında güvenlik bilgilendirmesi ardından balona geçiyorsunuz. Uçuşun başlaması ile Kapadokya’nın o eşsiz manzarası eşliğinde güneşi selamlıyorsunuz. Balon pilotlarınızın bölge hakkında bilgilendirmeleri ve Kapadokya vadilerinde devam eden uçuşsunuz hava şartlarına bağlı olarak ortalama 60 DK sürüyor, Yer ekipleri ise sizleri yerde takip ederek balonunuzun iniş yapacağı yerde sizleri karşılıyor. İniş sonrasında Şampanya partisi ve sertifika töreninden sonra sizleri otelinize geri bırakıyorlar. Hava şartlarına bağlı olarak balon uçuşları iptal olursa balon şirketinin müsaitliğine göre bir sonraki gün tekrar tecrübe edebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü

Kapadokya, dünyanın muhteşem manzaralarından birine sahiptir. Bazen başka bir gezegende olduğunuzu düşünebilirsiniz Gökyüzünden Kapadokya'nın muhteşem manzarasını göreceksiniz ve uçuşunuz sırasında tam adrenalin hissedeceksiniz. Tek yapmanız gereken rezervasyon yaptırmak ve havalanmak için birkaç adım atmak. Profesyonel pilot ekibi size muhteşem uçuş sunuyor. Yamaç Paraşütü Turu, havada en az 15 dakika uçuş süresi sunmaktadır.

Kapadokya ATV Turu

Kapadokya ATV Turu, heyecanı yaşamak isteyenler için tasarlanmış Kapadokya'nın güzelliklerini motorla gezerek görmek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Eşsiz manzaralı Kapadokya bölgesini keşfetmek, inişli çıkışlı parkurlarda bir serüven yaşamak, doğa ile bütünleşip asfalt yollardan ve kalabalıktan uzakta, gökyüzünün mavisi ve peri bacalarının kızıl örtüsü içerisinde hem gözlerinizi hem de ruhunuzu dinlendirmek için yapılan günübirlik gezi ve turlardır. ATV'yi bağımsız olarak kullanabilirsiniz. Rehberimiz sizi Kapadokya'nın en çekici ve muhteşem kaya vadilerine yönlendirecektir.

Kapadokya Jeep Safari

Kapadokya'nın en heyecan verici maceralarından biri olan Jeep Safari turunu off-road araçlarla bölge gezilmektedir. Sizi gizemli vadilere, kiliselere ve diğer kültürel yerlere götürüp, tabiatın fevkalade gizli hazinelerini gözlerinizin önüne serilecek. Acele edilmeden yapılan Jeep Safari turlarımız 3 saat sürmektedir. Jeep Safari turunda sizlerin zor ve uzak bulacağınız yerlere, normal araçlarla ve tur otobüsleriyle ulaşımı güç olan muhteşem vadilere götürüleceksiniz. Jeep Safari ile Kapadokya'nın eşsiz manzaralarını keşfedeceksiniz.

At Turu

“Güzel Atlar Diyarı” olarak bilinen Kapadokya’yı at sırtında keşfetmek çok güzel bir fikirdir. Gerçek Türk Kovboyları eşliğinde vadiler ve çevresini Anadolu ve Arap atları ile bu benzersiz yeryüzü şekillerini keşfedebilirsiniz. At turumuz Kapadokya’nın Ortahisar kasabasındaki at çiftliğinde başlar ve tur programına dâhil olan bölgenin ünlü vadileri at üzerinde gezilerek tekrar başlangıç noktasına dönülür. Çok iyi bir binici olmanıza gerek yok, hatta bu ilk deneyiminiz olabilir. Uzman personel size hatta çocuklarınıza liderlik ederken siz de, Kapadokya’nın gizli yollarını keşfetmeye devam edeceksiniz.

Sema Gösterisi

Türk kültür tarihinin dünyaca tanınmış unsurlarından, Mevlana’nın öncülüğünde kurulan Mevleviliğin görkemli ayini semazen gösterisini Kapadokya’nın büyülü atmosferinde izlemeye ne dersiniz? Mevlana’nın tüm insanlığı sarıp kucaklayan sevgi mesajının sıcaklığını yüreğinizde hissedebilirsiniz. Sema gösterisi, semazenbaşı önderliğinde usta semazenler ve Mevlevi müzisyenler tarafından gerçekleştiriliyor. Derin sembolik anlamlar içeren dansı ve kostümleriyle sizi geçmişe uzanan gizem dolu bir yolculuğa çıkaran sema gösterisi sizin için unutulmaz ve eşsiz bir deneyim sunuyor. Sema Gösterileri (Mevlevi ayinleri) 1 semazenbaşı, 3 semazen ve müzisyenler tarafından yapılır. Sema gösterisi 50 dakika olup, gösteri sonunda şerbet ikramı yapılmaktadır.

Türk Gecesi

Kapadokya’daki tatilinizi çok ilginç ve muhteşem bir şov ile süslemek isterseniz Türk Gecesi adıyla bilinen yöresel gösterileri izlemek tam size göre. Bu geceye sizlerde katılıp yaklaşık üç saat süren keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Türk gecesi gösterisi kapalı kayadan oyma büyük restoranlardan oluşan mekânlarda yapılmaktadır. Gösteride Fasıl tarzı müzik, oryantal dans, değişik yörelerden oluşan folklor dansları, izleyicilerle yapılan katılımcı bazı gösteriler, set menü yemekler ve sınırsız alkollü ve alkolsüz içecekler ve çok eğlenceli diğer sürprizlerle karşılaşacaksınız.